Z okazji Dnia Wolontariusza 5 grudnia odbyły się dwa niezwykłe spotkania.

Mieliśmy okazję poznać pana Pawła Łukasiaka, prezesa Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, człowieka z bogatym doświadczeniem w pracy na rzecz innych, który przybliżył nam ideę wolontariatu, pokazał możliwości niesienia pomocy i zachęcił do włączania się w przeróżne formy aktywności wolontariackiej. Pan Paweł polecił też ciekawą lekturę – „Odkrywając wolontariat” Rozmowy.
Drugie wydarzenie, którym była ceremonia wręczenia Orderu Uśmiechu było z pewnością nietuzinkowe. Tytuł Damy i Kawalera Orderu Uśmiechu otrzymali pani Oksana Yuchymowycz i pan Oleh Maiboroda z Ukrainy, a nasi uczniowie mieli zaszczyt brać czynny udział pasowaniu i dekoracji laureatów przez Kanclerza Orderu Uśmiechu pana Marka Michalaka. Na koniec spotkania przed naszymi gośćmi i publicznością wystąpili Róża Dąbrowska (wokal), Mateusz Nitczyński (fortepian) i Klara Satora (wokal).
Podczas długich przerw odbył się kiermasz charytatywny – zebrane fundusze wspomogą Fundację Your Turn To Help, która wspiera inicjatywy poprawiające jakość edukacji w krajach trzeciego świata.
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy postarali się, aby ten dzień był wyjątkowy.

Tekst i zdjęcia: M. Kubik

DSC_0223
DSC_0248
DSC_0251
DSC_0257
DSC_0298
DSC_0313
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6