17 listopada 2023 r. odbył się w naszej Starej Szkole pierwszy w historii Dzień Absolwenta.

Inicjatywa zrodziła się w czasie rozmów dyr. Mariusza Włodarczyka z Zarządem Koła Wychowanków kiedy to zwrócono uwagę, że istnieje potrzeba wygospodarowania chociaż jednego dnia w roku szkolnym, w którym nasi absolwenci będą mogli odwiedzić Szkołę, wysłuchać wystąpień uznanych i utytułowanych kolegów i będą mogli bez skrępowania, przy kawie i herbacie porozmawiać ze sobą o wszystkim.

Dzięki przekonaniu i determinacji Pana dyr. Włodarczyka udało się zarezerwować na ten cel 17 dzień listopada.

Obchody podzielono na dwie części: w czasie pierwszej, realizowanej od godziny 8.00 odbyły się w klasach spotkania uczniów z nieprzeciętnymi wychowankami, natomiast w czasie drugiej, która rozpoczęła się o godzinie 16.00 w szkolnej auli, miały miejsce wystąpienia, znanych i znaczących wychowanków prezentowane zarówno uczniom jak i absolwentom. W tej też części odbywały się kawiarenkowe spotkania koleżeńskie.

W czasie spotkań z obecnymi uczniami Liceum im. Władysława IV swoje życiowe przemyślenia i zawodowe doświadczenia prezentowali:

  • samorządowiec - Waldemar Stachera (rocznik maturalny 1986),
  • pisarz, informatyk - Jakub Bielikowski (rocznik maturalny 1986),
  • aktor, scenarzysta, reżyser, dramaturg, pisarz – Stanisław Brejdygant ( rocznik maturalny 1954).

Na spotkania z szerokim audytorium społeczności władysławiackiej przybyli:

  • dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny - Zygmunt Chajzer (rocznik maturalny 1973),
  • lekarz pediatra, dyrektor Instytutu „Pomnika - Centrum Zdrowia Dziecka” – dr Marek Migdał (rocznik maturalny 1973).

W obchodach pierwszego Dnia Absolwenta wzięło udział ponad 420 wychowanków naszego Liceum i młodzież z obecnych 17 klas.

Przekazywane nam pozytywne informacje zwrotne pozwoliły zapewnić zgromadzonych, że w przyszłym roku, o tej samej, listopadowej porze, spotkamy się ponownie świętując Dzień Absolwenta.

Tekst: p. Małgorzata Cydejko