W weekend 17-18 marca 2023 r. w murach Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał IX edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Do etapu I Olimpiady zgłosiło się 1238 osób z całej Polski, a po trzech etapach rozgrywek tytuł laureata i finalisty uzyskały 72 osoby (po 36 na każdy tytuł). Pierwszego dnia finału uczniowie zmierzyli się z testem z zakresu wiedzy o mediach. Po teście zaś uczestniczyli w spotkaniach z dziennikarzami i badaczami zjawiska FOMO. Na koniec dnia miało miejsce zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego. Drugi dzień Olimpiady Wiedzy o Mediach to już tradycyjny quiz wiedzy o mediach, którego reguły wzorowane są na programie „Jeden z dziesięciu”, a bierze w nim udział dwunastu najlepszych laureatów. W tegorocznym finale startowało dwóch uczniów – Wiktor Kucharski z klasy 3A i Amadeusz Kozikowski z klasy 2A – obaj uzyskali tytuł laureata. Opiekę merytoryczną nad chłopakami sprawowała dr Marta Rojewska.

Tekst: p. Marta Rojewska
Zdjęcie: WDIiB UW