21 grudnia uczniowie klasy 3D, a także prof. Wojdan i prof. Markiewicz wzięli udział w uroczystym świątecznym koncercie chanukowym w Filharmonii Narodowej.

Organizatorem koncertu był Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma, którego dyrektor Monika Krawczyk uroczyście powitała zgromadzonych gości. Następnie rabin Szalom Dow Ber Stambler, przewodniczący Chabad Lubawicz Polska, opowiedział o symbolice i znaczeniu Chanuki, po czym wraz z ambasadorem Izraela Yakovem Livne i Albertem Stankowskim dyrektorem Muzeum Getta Warszawskiego, zapalił świece na chanukowym świeczniku. Po zapaleniu świec i odśpiewaniu pieśni Ha-nerot halalu i Ma'oz cur rozpoczął się koncert. W programie zaprezentowane zostały: Uwertura Kandyda Leonarda Bernsteina, Rapsodia na tematy mołdawskie op. 47 Mieczysława Wajnberga w wykonaniu orkiestry symfonicznej Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza, z udziałem solistów Marii Sławek i Piotra Sałajczyka oraz Concertino na fortepian i orkiestrę kameralną Władysława Szpilmana. Po koncercie wzięliśmy udział w uroczystym bankiecie. Był to wyjątkowy wieczór, pełen muzyki i niezapomnianych doznań, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zdjęcia i tekst: praca zbiorowa uczniów klasy 3D