W dniach 28-30 października 2022r. drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie Mateusz Cieśla, Bartosz Niedźwiedź, Kamil Szymczak oraz Pani Justyna Wilińska jako opiekun wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ).

Zostaliśmy tam zaproszeni dzięki sukcesowi na Mistrzostwach Polski Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się w czerwcu tego roku - najlepsze 8 licealnych drużyn otrzymało możliwość wzięcia w nich udziału. Jako licealiści nie mieliśmy jednak okazji mierzyć się w oficjalnym rankingu - nasz start, podobnie jak reszty licealistów oraz kilku innych gościnnych drużyn, był nieoficjalny. Niemniej jednak warunki, w których pracowaliśmy, były takie same jak w przypadku uczestników oficjalnych, więc możemy uznać to za bardzo dobre doświadczenie i trening przed zmaganiami, do których zapewne przystąpimy w przyszłym roku jako studenci. Jak to często bywa w przypadku zawodów tak wysokiej rangi, zadania były bardzo interesujące i pozwoliły nam się wiele nauczyć. Całemu wydarzeniu towarzyszły także wykłady prowadzone przez przedstawicieli sponsorów: Google'a i Huawei'a. Dotyczyły one nowoczesnych technologii z zakresu informatyki wykorzystywanych przez te firmy.

Mówiąc krótko, wydarzenie to było świetną okazją, by nauczyć się nowych rzeczy i z pewnością możemy nazwać je udanym.

Tekst: Kamil Szymczak kl. IV C

Zdjęcia: p. J. Wilińska