Zamek Królewski to jeden z symboli Warszawy.

W tej dawnej rezydencji królów polskich wizytę złożyła klasa IIIB w dniu 20.09.2022. Z naszej szkoły tramwajem udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie mogliśmy podziwiać Kolumnę Zygmunta, a także wielki trud włożony w odbudowę miasta po wojnie. Choć zamek widziany z zewnątrz budził ogromne wrażenie, to dopiero po wejściu ujrzeliśmy go w pełnej krasie. Przez pierwszą część naszego pobytu w tym miejscu zwiedzaliśmy pierwsze piętro w towarzystwie przewodnika. Podziw budziły dostojne obrazy oraz starannie odtworzone, bądź ocalone od wojny meble i zastawy. Kiedy zakończyliśmy godzinne zwiedzanie rozpoczęła się właściwa część warsztatów. Otrzymaliśmy polecenie wykonania zdjęć dowolnie wybranych przez nas pomieszczeń w sposób kreatywny oraz zgodny z przedstawionymi uprzednio informacjami o sposobach wykonania ciekawego zdjęcia. Pracę wykonywaliśmy w kilkuosobowych grupach, zaś jej efekty zaprezentowaliśmy sobie nawzajem na prezentacji wieńczącej naszą wycieczkę. O wycieczce rozmawialiśmy jeszcze podczas powrotu do szkoły, a jej odbiór wśród uczniów był zdecydowanie pozytywny, ze względu na mnogość i przydatność przekazanych nam informacji oraz możliwość obcowania z historią i kulturą dawnej Rzeczpospolitej.

Autor tekstu:Marek Kowalski kl. IIIB
Autorzy zdjęć: Stanisław Szymański, Klara Jaraczewska, Karol Kołtyś kl. III B