Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła została zgłoszona do udziału w akcji promującej czytelnictwo. Dzięki temu przez cały listopad będzie można zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. 

W związku z pandemią i przejściem szkół na tryb pracy zdalnej pomysłodawca akcji, Instytut Książki,  postanowił zrezygnować z druku i wysyłki do szkół dedykowanych plakatów. Kod QR dający dostęp do wszystkich książek można zeskanować bezpośrednio ze strony czytajpl.pl.

Listę proponowanych tytułów otwiera „Zimowla” Dominiki Słowik, laureatki Paszportu „Polityki” 2019 i finalistki Nagrody Literackiej Gdynia. 

Dla wszystkich fanów twórczości Jakuba Małeckiego atrakcją będzie jego przedostatnia powieść „Horyzont”. 

Dla miłośników wielowątkowych powieści ciekawy będzie „Stramer” Mikołaja Łozińskiego, czyli historia losów żydowskiej rodziny w międzywojennym Tarnowie.

Fanów kryminałów i thrillerów do lektury skuszą: „Czarne morze” Karoliny Macios, „Zadra” Roberta Małeckiego, a także „Topiel” Jakuba Ćwieka oraz Remigiusz Mróz i jego „Głosy z zaświatów”. 

Wojtek Drewniak zafunduje czytelnikom podróż w czasie, dzięki swojej książce „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL”. 

Młodsi miłośnicy fantastyki będą mogli sięgnąć po książkę Pauliny Hendel „Strażnik”. 

Reporterski kunszt Mariusza Szczygła, uhonorowanego nagrodą literacką „NIKE” poznają czytelnicy zbioru „Nie ma”.

Stawkę tytułów zamykają w tym roku dwie zagraniczne pozycje: poradnik Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz”, oraz „O czasie i wodzie”, rozpisana na wiele głosów opowieść, w której autor Andri Snær Magnason łączy esej z reportażem, osobistą historię ze staroislandzką literaturą, hinduską mitologią oraz refleksjami na temat postępującej katastrofy klimatycznej.

Biblioteka szkolna zachęca do wykorzystania tej okazji.

 

tekst: p. Iwona Włodarska