W środę, 14 czerwca, razem z paniami Małgorzatą Chmurską oraz Elżbietą Błachowicz klasa 2D wyjechała na jednodniową wycieczkę do Opinogóry oraz do Gołotczyzny. W Opinogórze uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Romantyzmu, gdzie podczas lekcji z przewodnikiem można było podziwiać obrazy oraz poszerzyć swoją wiedzę o epoce. Podczas zwiedzania innych obiektów, takich jak kościół czy przepięknie zaprojektowany park, największą uwagę uczniów przyciągnął pomnik Zygmunta Krasińskiego. Zainteresowanie wzięło się z przesądu, że jeśli usiądzie się posągowi na kolanach, to napisze się dobrze wszelkie egzaminy.

Następnie uczniowie udali się do Gołotczyzny, gdzie znajduje się Muzeum Pozytywizmu, w którym można wysłuchać wielu ciekawy opowieści, m. in. o życiu wybitnych przedstawicieli epoki. Wycieczka była świetną okazją do utrwalenia wiedzy o dwóch wanych epokach polskiej kultury.