W dniach 7-9 września klasa 2C pod opieką wychowawczyni p. Anny Tomalak-Włodarskiej i Pani Profesor Bożeny Cacko uczestniczyła w wyjeździe edukacyjno-reintegracyjnym do przepięknie położonej nad jeziorem Bartężek miejscowości Tarda.

Po drodze do ośrodka Camp Tarda mieliśmy okazję zwiedzić Zamek Krzyżacki nad Drwęcą w Ostródzie, jak i samo miasteczko. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz odbyliśmy spacer po polach, gdzie ponad 600 lat temu rozegrała się jedna z największych bitew średniowiecznej Europy.

Na wycieczce nie zabrakło również wielu aktywności sportowych, w tym wycieczki rowerowej, pływania kajakami, gry w piłkę nożną i siatkówkę plażową oraz wielu gier zręcznościowych popularnych w różnych rejonach świata. Na warsztatach „cooking” upiekliśmy pyszne ciasteczka i gofry oraz przygotowaliśmy blok czekoladowy. W związku z tym, że ostatniego dnia deszcz pokrzyżował nam plany, spędziliśmy czas w „Majsterni” na tworzeniu pięknych rzeczy z drewna.
Wieczory też były wypełnione atrakcjami, takimi jak podchody czy ognisko z pieczeniem kiełbasek i grą na gitarze.

Wszystkie wspólne aktywności pozwoliły nam na doskonalenie pracy w zespole, jakim jest nasza klasa. Mogliśmy poznawać nasze talenty ale też słabości, które okazywały się możliwe do pokonania, gdy działaliśmy razem. Taki wyjazd możemy polecić każdej klasie, która chciałaby poczuć się bardziej zintegrowana.

Dla wszystkich zainteresowanych miastem, które poznaliśmy podczas naszej wycieczki przekazujemy link do Swaya (https://liblink.pl/PhzQO4K4M3). Znajdziecie tam ciekawe informacje o miejscu nad Jeziorem Drwęckim, gdzie znajduje się, między innymi, najdłuższe drewniane molo na wodach śródlądowych w Polsce i jedna z 17 istniejących w naszym kraju wież Bismarcka.

z1
z2
z3
z4
z5
z6
z7
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7

Tekst: Szymon Drejerski i Rafał Chaciński z kl. 2C
Zdjęcia p. A. Tomalak-Włodarska