1 września 2022 r. roku uczniowie VIII Liceum im. Władysława IV rozpoczęli nowy rok szkolny. Chętni udali się na mszę świętą do Kościoła św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie.

Ze względu na dużą liczbę uczniów, uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w auli odbyła się w dwóch turach. O godzinie 10:00 uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w oficjalnym spotkaniu z Dyrekcją Szkoły, Wychowawcami i Nauczycielami, natomiast o godzinie 11:00 w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 3 i 4.

Pani Dyrektor Małgorzata Dąbrowska w ciepłych słowach przywitała szczególnie pierwszoklasistów oraz życzyła wszystkim uczniom owocnego roku szkolnego, a także zachęciła ich do udziału w szerokiej gamie dodatkowych aktywności przewidzianych na ten rok szkolny. Słowa powitania do wspólnoty szkolnej skierował również Pan Wicedyrektor Mariusz Włodarczyk, reprezentantka Rady Rodziców Pani Joanna Majorkiewicz, a także przewodniczący Samorządu Szkolnego Igor Jobski.

Uroczystość została uświetniona obecnością szkolnego chóru Władka pod batutą pana Jakuba Siekierzyńskiego.

Dzień zakończył się spotkaniem uczniów z wychowawcami i uzyskaniem bieżących informacji organizacyjnych na najbliższe dni.

aula 2 tura_
aula_