18 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć dr Bożenę Kicińską, która już po raz piąty przybyła do naszej szkoły z okazji corocznych obchodów Dnia Ziemi, by podzielić się z nami swoją wiedzą. Pani Profesor, na co dzień pracownik Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, przygotowała dla nas wykład o znaczeniu zieleni w mieście. Prezentacja była poświęcona głównie terenom Warszawy, jednakże często mieliśmy też okazję zobaczyć przykłady z różnych stron świata. Niezwykle ważny był fakt, że poruszaliśmy temat nie tylko od strony geograficznej, lecz także botanicznej, urbanistycznej czy architektonicznej. Do naszego słownika trafiło wiele nowych pojęć, a poza tym słyszeliśmy o wielu ciekawych pomysłach na zagospodarowywanie przestrzeni miejskich tak, by były one jak najbardziej zielone. Podczas tych trzech godzin bardzo wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat, który jest nam istotnie bliski.
Spotkanie było bardzo inspirujące i jesteśmy pewni, że z niektórych zagadnień skorzystamy w przyszłości. Jeszcze raz składamy ogromne podziękowania Pani doktor za poświęcony nam czas oraz organizatorom za danie nam możliwości uczestniczenia w tak ciekawym spotkaniu.

tekst: Weronika Hamulczuk, kl. 2 B