5 grudnia  2017 r. uczniowie klasy 1 b wraz z wychowawcą p. Wawrzyńcem Koftą uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez BioCentrum Edukacji Naukowej. Tematem warsztatów była histologia zwierząt, embriologia oraz komórki macierzyste. Uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzić ciekawe doświadczenia i mieli możliwość obserwowania pod mikroskopem utrwalonych  preparatów tkanek zwierzęcych.

W trakcie zajęć zostały poruszone interesujące kwestie dotyczące m.in. medycyny regeneracyjnej oraz zapłodnienia in vitro. Wywiązała się dyskusja o praktycznych zastosowaniach komórek macierzystych w medycynie przyszłości oraz o kontrowersjach z tym związanych. Warsztaty zachęciły licealistów do pogłębienia wiedzy na temat medycyny regeneracyjnej i pomogły zrozumieć trudne zagadnienia związane z nauką, jaką jest histologia.

tekst: Anna Styś, kl. 1 b