13 marca 2019 r. odbył się finał 3. edycji Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny w Warszawie. W turnieju uczestniczyło 30 finalistów z całej Polski, wyłonionych spośród ponad 3000 uczestników. Niektórzy startowali w rozgrywkach już po raz trzeci. Uczniowie otrzymali 3 zadania do rozwiązania w ciągu 45 minut. Podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki rywalizacji, w której nasi uczniowie z klasy I C osiągnęli ogromny sukces. Mikołaj Dziok został sklasyfikowany na 20. miejscu, podczas gdy Krzysztof Skarżycki, ku własnemu niedowierzaniu, zdobył miejsce 10 i tym samym otrzymał Złoty Indeks, uprawniający go do wstępu na większość uczelni w Polsce, łącznie z Uniwersytetem Warszawskim.

Serdecznie gratulujemy!

tekst i zdjęcie: p. Agnieszka Chełchowska