22 lutego 2019 r. grupa lektoratu niemieckiego z klasy II udała się pod opieką pani Bożeny Kostrzewy do Ambasady Niemiec w Warszawie przy ulicy Jazdów 12. Uczniowie mieli przyjemność uczestniczenia w zajęciach, które poprowadziła jedna z osób pracujących w instytucji. Była to doskonała okazja do powtórzenia i zebrania nowych wiadomości o kulturze oraz administracji Niemiec. Grupa dowiedziała się również, jakie możliwości edukacyjne oferują uczelnie niemieckie. W czasie zajęć można było przetestować i wypróbować swoją znajomość języka niemieckiego oraz dowiedzieć się, jakie możliwości zawodowe daje jego nauka. Na zakończenie wszyscy otrzymali materiały związane z turystyką i edukacją na terenie Niemiec i Polski. Wizyta była niezwykle interesującą lekcją w niecodziennym środowisku.

tekst: Katarzyna Miodek, kl. II C