19 września bieżącego roku nasi uczniowie po raz kolejny znakomicie się spisali, biorąc udział w Mistrzostwach Dzielnicy w biegach przełajowych. W imprezie, która corocznie gromadzi największą ilość uczestników, wzięło udział 31 gimnazjalistów oraz 35 licealistów z Władysława. Zakwalifikowanie się do reprezentacji szkoły nie było łatwym zadaniem i stało się dużym wyróżnieniem, poprzedzone bowiem było ostrą, zaciętą rywalizacją.

Chłopcy z klas gimnazjalnych w ogólnej punktacji dzielnicy odnieśli zdecydowane zwycięstwo, pokonując między innymi szkoły sportowe. Bardzo dobrze spisały się również dziewczęta, plasując się na drugim miejscu. Łącznie do finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowało się 15 uczniów.

Nasza licealna młodzież zupełnie zdominowała Mistrzostwa. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy bezapelacyjnie zwyciężyli w rywalizacji z pozostałymi uczestnikami zawodów. Potwierdza to fakt, że do finałowej rywalizacji WOM zakwalifikowało się 24 naszych uczniów (maksymalna ilość, jaka zgodnie z regulaminem może przypaść danej szkole). Pozostałych 6 rywalizujących z nami szkół wprowadziło do finałów łącznie zaledwie 16 uczniów.

W finałach WOM, które odbędą się 5 października bieżącego roku na terenie warszawskiej AWF, reprezentować zatem naszą szkołę będzie 39 uczniów.

Trzymamy kciuki!

tekst: p. Adam Brodnicki