7 maja br. w bazylice Św. Krzyża w Warszawie odbyła się gala wręczenia Orderów Świętego Stanisława. Tym wyjątkowym odznaczeniem uhonorowana została również nasza szkoła.

Order Świętego Stanisława ustanowiony został w 1765 r. przez króla Stanisława Augusta i nadawany jest za szczególne zasługi w dziedzinie kultury i nauki. Order nadawany był do upadku I Rzeczypospolitej w 1795 r., w okresie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego, a reaktywowany przez Rząd RP na Uchodźstwie nadawany jest do dzisiaj.  Otrzymanie tego orderu ma być zachętą do dalszej służby publicznej, z perspektywą otrzymania wyższego odznaczenia. Świadczy o tym dewiza odznaczania: Praemiando Incitat (łac. nagradzając zachęca).

Otrzymanie przez nas tego odznaczania jest niewątpliwie dowodem na to, że doceniony został wkład naszej szkoły w dorobek kulturowy państwa polskiego oraz zauważone zasługi w pielęgnowaniu patriotyzmu i ducha tradycji. Przy dekoracji sztandaru obecna była delegacja szkoły z p. dyrektor Grażyną Filipiak na czele.