23 kwietnia w Suwałkach zakończyły się finałowe zawody XLIII Olimpiady Geograficznej. Naszą szkołę reprezentowali: Daniel Dylewski z klasy 3A i Wiktor Odziemczyk z klasy 2D. Uczniowie uczestniczyli w trzech etapach rozgrywek, które rozpoczynał test wiedzy i umiejętności geograficznych, następnie rozwiązywali quiz, w którym pytania dotyczyły materiałów ikonograficznych. Serię poleceń indywidualnych kończyła odpowiedź ustna na temat wcześniej wylosowany przez uczestnika. Wielką atrakcją okazały się zawody terenowe odbywające się na pięknym, młodoglacjalnym  obszarze Wigierskiego Parku Narodowego i Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

W ostatecznej klasyfikacji laureatem i zwycięzcą XLIII Olimpiady Geograficznej został Daniel Dylewski. Wiktor Odziemczyk uzyskał tytuł laureata i zajął VIII miejsce. Obaj uczniowie zostali wytypowani na obóz kwalifikacyjny na zawody międzynarodowe.

Obu laureatom gratulujemy.