29 listopada uczniowie dwóch klas społeczno - ekonomicznych mieli okazję wysłuchać wykładu senatora Marka Borowskiego na temat ekonomii. W prezentacji polityk przedstawił strukturę dochodów i wydatków państwa, tłumaczył różnicę między długiem i deficytem finansów publicznych oraz omówił finansowy aspekt członkostwa Polski w UE. Uczniowie wielokrotnie korzystali z możliwości zadawania pytań dotyczących historii i przyszłości gospodarki, a także zagrożeń dla bezpieczeństwa ekonomicznego naszego kraju.

Marek Borowski ma bogate doświadczenie polityczne. W latach 1993-1994 zajmował stanowisko wicepremiera i ministra finansów, a od 2001 do 2004 roku pełnił funkcję Marszałka Sejmu RP. Od 2011 roku jest senatorem 42-go okręgu wyborczego obejmującego Pragę. W naszej szkole gościł wielokrotnie.